Готуємося до Великодня з дітьми.

Як всім відомо, Великдень один з найбільш знаменних за своїм значенням свят в народній культурі. І природно кожна родина не залишається осторонь від такого свята і готується до нього відповідно. Завчасно в чистий четвер готується Паска, не забуваємо і про фарбовані або розписні яєчка.
Розписні яєчка, як їх ще називають «крашанки і писанки» робить вся без винятку сім’я.

Перше це звичайно підготовча робота
Курячі яйця відварюються завчасно, сам процес фарбування відбувається за допомогою холодного способу. З використанням барвників призначених саме для фарбування, в процесі якого відсутнє варіння.
Робоче місце, а саме стіл на даний період, щоб уникнути псування застеляється захисним килимком і поверх останнього вкладаються в декілька шарів старі газети, які чудово вбирають розлиту в процесі фарбу.
Для дітей знаходиться старий непотрібний одяг або фартух.
Ємкості для фарб: доцільніше використовувати посудини з широкими шийками або можна використовувати невеликі мисочки. Основний критерій ємкості для фарби – це повне занурення у фарбу яйця, так щоб фарба покрила його повністю, тож процес вилучення пофарбованого яйця не буде складним.
Дуже добре зарекомендував себе пристрій для підйому яйця з фарби, виготовлений з дроту і який має форму круглої петлі, в яку лягає яйце, через відсутність такого пристосування можна використовувати ложку, але більш акуратно.
Після проведення фарбування яйця слід просушити, використовуючи для цього приготовлені заздалегідь картонні підставки у вигляді кілець. Такі часто продаються в комплекті з необхідними фарбами. Просушувати в коробках з-під яєць не зовсім зручно, так як така упаковка або розмокне, або ж може пошкодити нанесений малюнок.
Слід зазначити, що якщо процес фарбування затягується, швидше за все, дітвора може втомитися і неминуче почне бавитися, бризкатися, розливаючи фарбу і все те, що зазвичай роблять діти, перетворюючи потрібне заняття в хаос. У такому випадку більш практично зробити перерву і продовжити необхідну роботу після того, як діти відпочинуть і зможуть нормально займатися справою.

І так сама рецептура фарбування яєць
Для фарбування яєць під мармур
Вам потрібно: Яйця варимо в круту, харчова фарба для фарбування без необхідності варити в окропі – «холодний спосіб». Оцет. Соняшникова олія. Кілька мисочок, в яких безпосередньо буде відбуватися фарбування. Тримач яєць або проста ложка.
Зварені яйця необхідно остудити до нормальної температури. Готуємо фарбу згідно інструкції, що додається (іноді фарба готується в гарячій або холодній воді, що слід врахувати заздалегідь). Вносимо в кожну фарбу деяку кількість (дивимося інструкцію) оцту. Барвник розливаємо по мисочці. Акуратно додаємо в кожну з них кілька ложок соняшникової олії. Переходимо власне до фарбування занурюємо яйця в ємності з фарбою на одну дві хвилини, виймаємо. В тих місцях, де на шкаралупу потрапляє соняшникова олія, фарба не пристає. Переносимо яйце в наступну ємність і так у декілька кольорів. Але пам’ятайте, що дуже велика кількість фарби може залишити на шкаралупі брудні патьоки.
Колірну гаму має сенс чергувати по тому, як поєднуються між собою кольори: жовтий з зеленим, червоний колір з ліловим. Або ж ті, які контрастують між собою: зелений і оранжевий, в тому числі жовтий з фіолетовим.

Рецептура забарвлення в квіти і листя
За старою звичайної технології забарвлення великодніх яєць проходило за допомогою цибулевого лушпиння. Те фарбування виходило одного кольору і для прикраси використовувалися невеликих розмірів листочки, наприклад петрушки чи кропу, на вибір. Технологія наступна: яйце обкладали вибраними заздалегідь листочками й міцно обмотували нитками, які в свою чергу і фіксували листки, також для фіксації декору можна використовувати не потрібну капронову панчоху. Після чого дане яйце опускалося в барвник з цибулевого лушпиння.
Таку технологію також успішно можна використовувати, застосовуючи холодну фарбу.
Для цього нам буде потрібно:
Перше, курячі яйця.
Фарба харчова, вже розведена по прикладеній інструкції.
Зібрані заздалегідь невеликих розмірів квітки як, наприклад ромашка або мати й мачуха.
Також невеликих розмірів листочки петрушки або кропу.
Непотрібні (старі) колготи або прості нитки.
Відбираємо листочки і квітки, комбінуючи їх за своїм розсудом, кладемо на яйце, також на свій розсуд. Потім нитками або за допомогою старої панчохи, закріплюємо таким чином, щоб викладений малюнок не рухався по поверхні яйця. І потім відповідно фарбуємо шляхом занурення в необхідну фарбу. Тримаємо у фарбі кілька хвилин і потім дістаємо для сушіння. Яєчко слід трохи просушити перед тим як зняти декор, для того щоб не розмазався малюнок. Також можна використовувати фрагменти мережив або красиво вирізаний зі скотча малюнок, який просто наклеюється.

Для того щоб виготовити пасхальне яйце класичним способом знадобиться віск, на якому вирізаються візерунки і наноситься фарба. Але така технологія досить складна.

Більше проста технологія із застосуванням різнокольорових олівців з воску.
Для цього нам потрібні:
Яйця, відварені в круту.
Фарба харчова приготовлена згідно інструкції.
Олівці воскові.
На не забарвлене яйце наносимо потрібний візерунок за допомогою олівців з воску. Потім робимо забарвлення, в результаті вийде дуже гарний візерунок.

Все це дуже просто зробити з Вашими дітьми. Подібне заняття навчить Вашого малюка новому і, звичайно ж, разом ви зможете весело провести час.

Джерело: http://ladybird.kiev.ua/gotuyemosya-do-velikodnya-z-ditmi/