Їдемо з дітьми на село.

Літні канікули – це чудова пора, коли діти вільні від навчання і мають багато часу, щоб присвятити себе відпочинку. Також, це хороший період, коли можна трохи відпочити від комп’ютера та міста загалом.
Будь-яка зміна навколишнього середовища піде на користь вашим дітям. Вони вже звикли до свого звичного розпорядку дня, до дороги, якими їх водять в садок, чи школу, до тих занять, якими вони займаються протягом дня. Тому, коли вони опиняться в новому для себе оточенні, для них світ відкриється по-новому.Це сприятиме розвитку їх фантазії та світогляду. Велика кількість емоцій та нової інформації заохотить їх до пригод, а після повернення додому діти залюбки опиняться знову у звичному їм ритмі життя. Вони встигнуть відпочити від буденності та заскучати за рідним домом.
Якщо у вас є рідні в селі, радимо відвідати їх влітку з дітьми. Там вони вже точно знайдуть для себе велику кількість різноманітних пригод. Малюки зможуть поспілкуватись з живою природою, більше дізнатись про життя свійських тварин та відчути всі переваги життя за містом.

Зелений туризм став модним
З кожним роком все більше людей віддають перевагу відпочинку на природі, за містом, або десь у селі. Щоб якнайбільше відпочити від метушні та міського шуму. Все більше з’являється косметики з натуральних компонентів, все більше прихильників “природного батьківства”, всі більше люди шукають єднання з природою.
І здавалось, коли цей зв’язок з природою вже майже втрачений у наш галасливий час, люди згадали про всі переваги відпочинку у сільській місцевості. Тому цей вид відпочинку зараз не тільки корисний, але і в тренді. Особливо, якщо ваш педіатр ще не радить зміну клімату для вашої дитини.

Гігієна та безпека
Якщо дитина вперше буде перебувати в сільській місцевості, то треба розуміти, що в перші дні їй буде трохи тяжко звикнути до нової обстановки та нових вигод. Крім того, вона буде бігати босоніж по траві, порпатись в землі, знайомитись із свійськими тваринами, тому треба пам’ятати про безпеку.
Домовтесь з дитиною про чіткі правила – часто мити руки та обличчя, не їсти немиті овочі, не обійматись з усіма тваринами, які траплятимуться йому на шляху, щоб не підхопити якусь заразу тощо. Поясніть, що не можна їсти незнайомі йому ягоди та продукти без дозволу. Якщо ж у вас виникла підозра, що дитина таки з’їла щось, можливо, отруйне, дайте їй сорбексу, або смекти і терміново зверніться до найближчого лікаря!
Також краще зробити малюку щеплення від стовбняку. Адже дитина може занести в свіжу ранку, чи поріз інфекцію. Не забудьте взяти з собою дезінфікуючі засоби та спреї проти укусів комах.

Харчування
Якщо дитина ще маленька, краще візьміть з собою фільтр для води. Всім відомо, що вода в місті абсолютно відрізняється від води в селі. Тому дитячий шлунок може бути не готовий прийняти нову воду.
Щодо їжі, старайтесь, щоб їжа сильно не відрізнялась від тієї, до якої звикла дитина. Тому з першого ж дня не давайте дитині жирних вершків, або багато молока тощо. Можете почати з кілька ковтків молока, постійно збільшуючи дозування. Таким чином дитячий шлунок встигне адаптуватись до нової їжі та нових умов. Попередьте про це і бабусю, яка від радості, що вона бачить улюбленого внука/внучку захоче приготувати всього багато. Бажано, щоб дитина і далі харчувалась такими ж порціями і в той же час, що і вдома.

Чим зайняти дитину на селі?
Перед довгою зимою, краще почати закаляти дитячий організм вже влітку. Дозвольте дитині походити босоніж по траві. Або покупатись в холодній річці. Нехай малюк хоч осунеться в неї. Якщо ж вода зовсім холодна, то витріть дитину згодом теплим махровим рушником та напоїть теплим чаєм. Але не робіть все й одразу у перший же день. Нехай дитина звикне до нового оточення і адаптується до нових умов та розпорядку дня.
Дозвольте дитині самій, але під вашим наглядом, зірвати овочі з грядки і, помивши, з’їсти. Це буде абсолютно новим заняттям для нього. Також малюка може зацікавити процес годування свійських тварин. Нехай насипле, знову ж під вашим контролем, курочкам трохи зерна, або наллє котику трохи молока в миску. Навіть від самого спостерігання за різними тваринками, в нього буде виникати захват.
Можете показати малюку як доять корову, а де випасають овечок. Море вражень викличе процес годування кроликів.
Можна почати збирати гербарій. Або просто розглядати різні рослин. Якщо ви більш-менш орієнтуєтесь в них, можете розказати дитині, чим відрізняються різні види дерев. Або просто розкладіть плед на гарній галявині і навчіть плести вінок.

Розваги для дитини
Запускати повітряного змія
Пограти в різні ігри з м’ячем
Кидати бумеранг або фризбі
Сходити на рибалку
Сходиди на сільський ринок
Побігати із сачком за метеликами
Кидати камінці в річку
Робити разом зранку зарядку на свіжому повітрі
Гуляти босоніж
Відправтесь у міні-похід на сусідню галявину, і зробить там пікнік

Джерело: http://mam.ua/