Міфи і факти про сезонну алергію.

Реакція людей на алерген проявляється в певну пору року і супроводжується вельми неприємними симптомами: печуть і сльозаться очі, ускладнене дихання, отит, чиханя і більш серйозні прояви. Не дивно, що люди, які страждають на поліноз, намагаються уникати зустрічей з небезпечним алергеном. Це захворювання стрімко вражає населення, народжуючи міфи, які спростовують підтверджені факти.Симптоми

Найпоширеніше прояв сезонної алергії — алергічний риніт. Під час нападу алергії у дитини починається нежить, очі сльозяться, ніс закладає так, що йому доводиться дихати ротом.
Діагностика
Точно визначити алергени дозволяє спеціальний тест: дитині під шкіру вводять речовини, які можуть бути алергенами, і дивляться на реакцію. Почервоніння і здуття вказують на алергію.
Лікування
Потрібно по можливості понизити вірогідність контакту дитини з алергеном. Лікар може також порадити прийом антигістамінних (це речовини, які обмежують вироблення гістаміну, що викликає алергічну реакцію). Не давайте дитині звичайні безрецептурні препарати від алергії, не порадившись попередньо з лікарем.

Розглянемо найпоширеніші міфи і факти про сезонної алергії.

Квіти – найнебезпечніший алерген
Це міф. Пилок дерев або бур’янів частіше стає винуватцем загострення алергічних реакцій. Деякі квіти мають дуже сильний аромат, мають масивні пильовики, але є абсолютно безпечними для людини, що страждає на поліноз. Згідно зі статистикою, люди, які вирощують квіти або працюють у сфері флористики, страждають на сезонну алергію не частіше за інших.

Якщо в дитинстві дитина не страждала алергією, в зрілому віці вона не захворіє
Знову міф. Дійсно, схильність до алергії найчастіше проявляється в самому ніжному віці. Симптоми захворювання і реакція на одні й ті ж алергени можуть нагадати про себе і в зрілості. Відомі випадки, коли цілком здорові дорослі люди починали страждати від сезонної алергієї після зміни місця проживання, перенесення інших захворювань.

Переїзд в сухий і спекотний клімат сприяє лікуванню від сезонної алергії
Це міф. Хоча зміна місця проживання часто є каталізатором виникнення захворювання, так і способом позбавлення від алергії. Позитивний результат після переїзду на південь можна отримати лише в тому випадку, якщо у вас сезонна алергія на конкретний тип рослини, яка не зустрічається на новому місці проживання. Але південь не панацея, пилок деяких трав і амброзії літає всюди, навіть жаркий клімат не здатний протистояти її поширенню.

Морський бриз і алергени – несумісні речі
Сховатися від сезонної алергії, перечекавши час цвітіння алергену на морському березі, чудово і корисно для здоров’я. Але це самообман. Поруч з пляжем все одно ростуть трави, пилок яких переноситься вітром. А сліди тієї самої амброзії можна знайти навіть у відкритому морі, на відстані 600 метрів від берега.

Спрогнозувати наближення небезпечних для алергетиків днів допоможе вимірювання концентрації пилку в повітрі
Це науково підтверджений факт. Існують спеціальні інструменти для визначення рівня концентрації частинок пилку в повітрі. Якщо спостерігається тенденція до збільшення показника, слід вжити максимальних заходів для зниження негативного впливу алергену на організм.

Сезонну алергію діти переростають
Перерости поліноз, на відміну від інших захворювань, складно. Якщо деякі симптоми алергії після періоду статевого дозрівання не дають про себе знати, то риніт залишається. Крім того, після деякого затишшя в зрілому віці неприємні симптоми можуть повернутися.

Регулярне вживання меду підвищує імунітет проти алергії
Пасічники-любителі стверджують, що пилок, який міститься в медові, діє на організм людини як щеплення. Подібна заява не підтверджено науковими дослідженнями, тим більше що неможливо бути впевненим, що в медові міститься саме той пилок, що викликає сезонну алергію у конкретної людини. До того ж мед сам по собі є потужним алергеном, тому варто обережно поставитися до цієї теорії.

Алергія, спричинена цвіллю, проявляється виключно в закритих приміщеннях
Черговий міф. Не тільки цвіль, що з’являється на стінах від зайвої вогкості, провокує появу симптомів сезонної алергії. З настанням плюсової температури цвіль розвивається скрізь: на прогнилій деревині, під опалим листям, на північній стороні будівель, на клумбах, пеньках. Підвищена вологість сприяє розвитку цвілі поза житловими приміщеннями.

Алергікам корисно гуляти після дощу, який нейтралізує дію пилку
Це факт, в прохолодні дні, після дощу максимально повітря очищається від пилку. Особливо вранці, адже на концентрацію пилку в повітрі впливає не тільки вологість, але і температура і час доби. Якщо є можливість, то краще не виходити з дому в сезон активності алергену з 10.00 до 16.00, цей період вважається найбільш небезпечним для людей, які страждають на сезонну алергію.

Імунотерапія – панацея в боротьбі проти сезонної алергії
Ефективність регулярних ін’єкцій зростаючих доз алергену науково доведена і випробувана на практиці. Тільки так можна позбутися від алергії або полегшити прояв її симптомів. Цей метод успішно застосовують для профілактики і лікування сезонної алергії при реакції відразу на кілька алергенів.

Джерело: http://med03.org/alergologiya/6-mfi-fakti-pro-sezonnoyi-alergyi.html