Похід в ліс з дитиною.

Малюк дізнається багато нового для себе, здійснить свої перші дивовижні відкриття, а також навчиться долати труднощі, стане більш витривалим.
Природно, щоб похід до лісу з дитиною не приніс розчарування, до нього потрібно ретельно підготуватися, враховуючи те, що з вами буде дитина. Не варто вирушати занадто далеко від цивілізації в перший раз. Проведіть “тренувальний похід” з одною ночівлею в лісі або навіть без ночівлі. Але навіть якщо ви проведете в лісі тільки один день, не забудьте захопити з собою аптечку: йод, бинти, антигістамінні препарати (хто знає, може у вашої дитини алергія на будь-які рослини).
Як і чим годувати дитину в поході
Що стосується посуду, то найкращий варіант купити в магазині одноразові тарілки і стаканчики. Це гігієнічно, по-перше, а по-друге, заощадить вам купу часу. Там же, в магазині, ви можете купити паперові серветки і паперові рушники. Що теж необхідно в поході.
Що стосується продуктів, то для маленьких дітей Ви можете взяти з собою дитяче харчування в баночках, але обов’язково зваріть на вогнищі картоплю чи кашу. Це ж такі враження для дитини! Дайте маляті паличку з надітим на неї шматочком хліба, нехай підсмажить його на вогні самостійно. Повірте, це захоплення не зрівняється з жодною подорожжю на морський курорт!

Найголовніше в поході не перетворитися в обслуговуючий персонал для дитини. Так, багато що лякає в лісі маленьких дітей, з багатьма речами вони стикаються вперше. Але завжди можна знайти заняття навіть для трирічного малюка. Зібрати хмиз, “сервірувати” стіл, щось принести, допомогти мамі або татові набрати води з річки, нехай маленьким відерцем. Намагайтеся, щоб дитина відчувала себе повноправним членом вашої команди.

Ну і звичайно, розкажіть дитині про ліс. Покажіть їй гриби і ягоди, зверніть увагу на лікарські рослини, яких в лісі багато. Тобто, використовуйте похід в ліс і в загальноосвітніх цілях. Якщо є така можливість, зберіть шишки, жолуді, красиві камінці.Якщо ваш перший похід до лісу з дитиною пройде добре, то у вашого малюка з’явиться нове захоплення та інтерес до природи на все життя.

Джерело: http://zhivchik.ua/articles/view/name/pohid-v-lis-z-ditinou