Стрес у дітей.

Негативні емоції звалюються не тільки на дорослих, але й на дітей. Але якщо дорослі здатні адекватно розпізнати причину стресу і усунути її, то діти не можуть самостійно справитися з такою проблемою. Стрес у дітей має властивість накопичуватися, що може привести до різних небажаних наслідків – відставання у розвитку, неврозу, енурезу і проблем у школі.Захистити дитину мало, так як уберегти його від усіх неприємних ситуацій просто неможливо. Але батьки в змозі навчити свого малюка перемагати стрес.

1. Вирішуйте проблеми спільно.

У спробах прищепити дитині нові навички та самостійність, не варто кидати його напризволяще в складних ситуаціях. Якщо ви бачите, що дитині важко, що у нього проблеми, поговоріть з ним про це, вислухайте його і запропонуйте посильну допомогу. Не соромтеся привертати до проблем вашої дитини тих людей, яких він вважає авторитетними або тих, хто професійно працює з дітьми, наприклад, досвідчених психологів і педагогів.

2. Емоціям потрібен вихід.

Пам’ятайте, що всі люди потребують того, щоб іноді позбавлятися від переповнюють емоцій. Якщо дорослі можуть контролювати себе, то діти ще не вміють тримати емоції в узді. Тому їм потрібен вихід. Цим виходом може стати хобі, відверті бесіди або звичайне ведення щоденника. Дитина, яка має можливість виговоритися, випустити пар, набагато легше перенесе будь-який стрес.

3. Замінюйте душевні навантаження.

При стресі дітей все навантаження лягає на психіку, тому, щоб в організмі не було дисбалансу, необхідна фізичне навантаження. До того ж, заняття спортом допомагають виробленню ендорфінів – гормонів щастя, що допоможе нейтралізувати стрес. Не обов’язково записувати дитину в спортивну секцію, особливо, якщо він не великий шанувальник спорту. Але велосипед, басейн, йога, ролики можуть стати хорошою альтернативою.

4. Режим.

Під час серйозних випробувань психіки, необхідно, щоб всі інші сфери життя були впорядковані. Хаос в голові і емоціях потрібно заповнювати суворим режимом дня. Тому харчування, сон, навчання і відпочинку повинні бути збалансованими. Неприпустимо під впливом дитячого стресу відмовлятися від обіду, відпочинку, сну або пропускати заняття.

5. Не затягуйте з лікуванням.

Іноді дитячий стрес робить дуже серйозний вплив на дитячий організм. Можу початися соматичні розлади на тлі душевних переживань. Не варто займатися самолікуванням і відтягувати візит до педіатра і психолога. Чим раніше ви почнете адекватне лікування, тим швидше переможете труднощі.

6. Навіюйте впевненість.

У моменти, коли відбувається щось неприємне, навіть доросла людина не завжди вірить, що труднощів настане кінець. Дитина ж, чим він молодший, тим складніше вірить в міфічне «завтра» або «потім». Тому йому нужда ваша підтримка і впевненість в тому, що гарні часи не за горами. Поговоріть з дитиною про те, що життя не буває тільки доброю чи поганою тільки, що неприємності завжди змінюються радощами. Допоможіть побачити вирішення тих проблем, з якими зіткнувся дитина.

7. Розслабляйтеся.

У той час, коли ситуація тримає дитину в постійній напрузі, важливо знайти ефективні способи, щоб розслабитися. Це може бути все, що завгодно – комп’ютерні ігри, мультфільми, спілкування з друзями, масаж, відвідування улюблених кафе або похід по магазинах. Виберете той спосіб, який вселяє вашій дитині тільки позитивні емоції і допомагає відволіктися від проблем. Не варто, звичайно, намагатися перетворити життя дитини в свято, як тільки він зіткнеться з неприємностями. Просто навчіть його бачити і приємні моменти в житті.

Важливо зрозуміти, що стрес у дітей – це не примха, не капризи і не вигадка. У наш непростий час стрес стосується всіх – і дорослих, і дітей. Комусь достатньо прочухана вчителя, щоб випробувати бурю негативних емоцій, а когось не проб’єш і більш серйозними проблемами. Головне, бути напоготові і не запускати ситуацію з під контролю, тоді навіть серйозні стреси ваша дитина подолає легше і швидше.

Джерело: http://mira-moon.ru/