Як навчити дитину розрізняти кольори?

Часто молоді мами переживають через те, що дитина не запам’ятовує кольори. Якщо малюк не розрізняє кольори, це не свідчить про те, що він погано розвивається. Справа в тому, що малюк, напевно, знаєкольори, тільки не може їх правильно назвати. Як правило, діти безпомилково можуть називати кольори тільки до 3 років, до виповнення дитині 2 років не потрібно вимагати від крихітки цих знань. Малюк обов’язково навчиться розрізняти кольори, зрозуміло не відразу і не так швидко, як нам цього хочеться.

Звичайно ж, батькам потрібно докласти до цього свої зусилля. У цій статті я розповім Вам про те, як навчити дитину запам’ятовувати кольори.
Процес запам’ятовування кольорів у кожного малюка відбувається по-різному, оскільки кожна дитина – унікальна особистість. Але найкращим способом навчання для дитини завжди є гра.
1. Один з найлегших і кращих способів запам’ятовування кольорів – це малювання олівцями, фломастерами і фарбами. Коли ви малюєте з малюком щоразу називайте той чи інший колір олівця: “Давай візьмемо з тобою зелений олівець і намалюємо зелену травичку. А жовтим намалюємо кульбаби”. Всі вчинені дії дитини так само промовляйте: “Який ти молодець, намалював синю хмарку, червону машину …”
Хорошим способом вчити кольори при малюванні – це малювання фломастерами з кольоровими ковпачками.
Коли, малюк закінчить малювати одним кольором, попросіть його надіти на фломастер ковпачок правильного кольору. Обов’язково прокоментуйте це і похваліть дитину.
Придбайте дитині розмальовки, допоможіть їй правильно підібрати кольори і розфарбуйте разом.

2. Ще один варіант навчити дитину визначати колір, розкладання кольорових речей в кольорові ємності. Візьміть кілька стаканчиків різних кольорів (можна пластикові). Якщо немає склянок, то можете обклеїти кольоровим папером коробочки або скляні банки. Дайте дитині різнокольорові прищіпки, кульки, будь-що, що є у Вас вдома кольорове і нехай малюк розкладе в стаканчик потрібного кольору. При цьому називати кольори потрібно обов’язково.
3. Ліплення з пластиліну хороший спосіб не тільки навчити дитину розпізнавати і запам’ятовувати кольори, але і розвинути дрібну моторику, а отже і її мову. Особливо добре буде проводити такі заняття, якщо дитина погано говорить.
З пластиліну можна не тільки ліпити фігури, але і робити красиві картини накладаючи його, наприклад, на картон. При роботі з пластиліном у дитини також розвивається уява.
4. Мозайка зможе допомогти Вам в навчанні дитини. При цьому так само розвивається дрібна моторика.
5. Дуже цікаву гру можна провести з дитиною з різними кольоровими предметами (яскраві постаті з наборів, м’які іграшки, машинки). Розкладіть речі по кімнаті в різних місцях і попросіть дитину знайти всі сині речі, потім жовті. В компанії інших малят таку гру можна проводити на швидкість.
Для хлопчиків можна, наприклад, спорудити з коробок гаражі (обклеїти коробки кольоровим папером) і нехай в червоному гаражі сплять червоні машини, в білому – білі і так далі.
6. Ще один спосіб: Наклейте на ватман або на альбомний аркуш фігури різних кольорів, такі ж фігури просто виріжте (щоб фігури з кольорового паперу були жорсткішими, наклейте їх на картон). Нехай дитина розкладе вирізані фігури на фігури того ж кольору, що на ватмані. Таким способом Ви ще зможете навчити дитину геометричним фігурам.
7. Учити дитину кольорам можна і в повсякденному житті. Гуляючи з дитиною на вулиці, розповідайте їй про кольори природи (зелена трава, синє небо, червоні тюльпани).
Чекаєте гостей, накриваєте стіл, розповідайте маляті якого кольору тарілки, чашки, серветки. Укладаючи речі в прання, розкладіть по кольорам. Способів маса.
Фантазуйте, грайте з дитиною, гуляйте, розмовляйте, і дитина швидко навчитися запам’ятовувати кольори.

Джерело: http://pozaklasno.com/